Úvod Dom na polceste Sociálna práca Stavebná činnosť Stolárstvo Chcem pomôcť Kontakty

      Stredisko Evanjelickej Diakonie

Dom na polceste

Úvod
Sociálna práca Čo poskytujeme Pracovný tím Boli u nás Útulok Domov na polceste Podmienky  Postup prijímania Cenník Sociálna služba
Sociálna práca Je tu pre mladých mužov,  ktorí aj v životnej kríze  chcú kráčať ďalej. Realizuje komplexné  stavebné riešenia  aj pre Vás.

    © 2014 SED -  Veľký Slavkov

 

Dom na polceste Stavebná činnosť Stolárstvo Výroba kompletného vybavenia  interiéru

Sociálna práca / Boli u nás

KRISTEN REED

     Kristen bola dobrovoľníčkou v našom zariadení od septembra 2007 do júla 2008. Prišla k nám z USA. Bola veľmi ochotná a jej pomoc bola neoceniteľná. Pomáhala hlavne pri organizovaní voľnočasových aktivít, ako sú hodiny angličtiny a plávanie. V plávaní jej to išlo naozaj super, o čom sa presvedčili aj naši chlapci, ktorí sa báli vody. Dnes sa tej vody, aj vďaka Kristen, neboja. S chlapcimi a s ďalšou dobrovoľníčkou Jessicou mávala aj pravidelné biblické skupinky. A nesmieme zabudnúť ani na jej pomoc v kuchyni. Kristen u nás zvládla veľmi veľa vecí. V jej ďalšom živote jej prajeme veľa Božej múdrosti.


JESSICA COLE

     

Jessica tak ako Kristen, bola dobrovoľníčkou z USA, ktorá k nám prišla vo februári 2008 a odišla v auguste 2008. Veľmi rýchlo zapadla do našej partie a spolu s Kristen vytvorili jeden super tím, ktorí pomáhal všade kde bolo treba a vo všetkom. Pomáhala tiež pri učení angličtiny a biblických skupinkách. Je veľká škoda, že od nás muslela odísť domov. Takýchto pracovníkov by sme totiž potrebovali viac.


MGR. LENKA DUSÍKOVÁ

     Lenka bola v roku 2007 v našom centre zamestnaná na plný úväzok ako psychologicko - pedagogicky pracovník. Našim chlapcov pomáhala hlavne pri riešení každodenných problémov ako sú vybavovania na úradoch, hľadanie práce a pod. Veľmi cenné boli aj jej rozhovory s našimi chlapcami, či už v rámci spoločných komunít, alebo pri osobných rozhovoroch. Vedela ich nielen vypočuť, ale aj povzbudiť a pomôcť v starostiach, ktoré prežívali. Bola pre nás (a ešte stále je) veľmi vzácna. Ďakujeme jej za jej službu


KAIJA SWISHER

    Kaija ako dobrovoľníčka z Ameriky, prišla na Slovensko, aby tu rok (september 2006 - august 2007) pomáhala pri práci s mladými ľuďmi v rámci činnosti Evanjelického mládežníckeho centra Ichthys vo Veľkom Slavkove. Vo svojich voľných chvíľach však bola ochotná pomáhať pri práci s chlapcami v Dome na polceste ako sa len dalo. Cítili sme to najmä pri rôznych voľnočasových aktivitách, športoch a zábave. Je veľká škoda, že Kaijin dobrovoľnícky pobyt na Slovensku bol obmedzený a v auguste 2007 sa musela vrátiť domov do USA. Zostávame s ňou však aj naďalej v kontakte a tešíme sa, na jej návštevu.


MANŽELIA SVENSSONOVCI

    Lucka je rodenou Slovenkou, ktorá sa stala manželkou rodeného Švéda Niklasa. Spoločne žijú na juhu Švédska v meste Kristianstad. Veľký Slavkov je však pre nich miestom, kde sa radi vracajú, lebo práve tu sa spoznali. Aj z toho dôvodu neváhali a prišli do Slavkova ako dobrovoľníci, aby nám polroka (február - august 2007) pomáhali v sociálnej práci. Luckine zlaté ruky sme chválili pri spoločných obedoch. Ona bola totiž tá, ktorá stála pri hrncoch a starala sa, aby nám čo najviac chutilo. Niklas pomáhal pri pracovnej terapii a ako správny poľnohospodár mal najradšej práce vonku. A hoci to pre neho zo začiatku bolo ťažké, lebo nerozprával po slovensky, zvládol to na jednotku. Veríme, že to, čo sa tu naučil, doma nezabudne :-). Milí Svenssonovci, je nám za vami smutno :-(((


MANŽELIA SVENSSONOVCI

    Lucka je rodenou Slovenkou, ktorá sa stala manželkou rodeného Švéda Niklasa. Spoločne žijú na juhu Švédska v meste Kristianstad. Veľký Slavkov je však pre nich miestom, kde sa radi vracajú, lebo práve tu sa spoznali. Aj z toho dôvodu neváhali a prišli do Slavkova ako dobrovoľníci, aby nám polroka (február - august 2007) pomáhali v sociálnej práci. Luckine zlaté ruky sme chválili pri spoločných obedoch. Ona bola totiž tá, ktorá stála pri hrncoch a starala sa, aby nám čo najviac chutilo. Niklas pomáhal pri pracovnej terapii a ako správny poľnohospodár mal najradšej práce vonku. A hoci to pre neho zo začiatku bolo ťažké, lebo nerozprával po slovensky, zvládol to na jednotku. Veríme, že to, čo sa tu naučil, doma nezabudne :-).


SEPP HELGESON

   

V septembri 2008 sme v našom zariadení privítali Seppa Helgesona, ktorý k nám prišiel z USA ako dobrovoľník. Sepp má 22 rokov, pochádza z Atlanty a v lete ukončil štúdium nemčiny a filozofie. Za tri mesiace si dokonale zvykol na nové prostredie, v ktorom sa ocitol. Sepp učí našich chalanov po anglicky, chodí s nimi "liezť" a snaží sa im venovať. Statočne zápasí aj s jazykovou bariérou a slovenčina mu o chvíľu nebude robiť žiadne starosti :-). Sme radi, že Sepp je medzi nami a veríme, že jeho pobyt u nás bude rovnako dobrým časom aj pre neho.


ING. JOZEF HLÁDEK


Od roku 2008 do 2012 pôsobil v našom zariadení na pracovnej pozícií stavbyvedúci. Bol taktiež hlavnou súčasťou pracovnej terapie, kde klientom SEDu odovzdával pracovné návyky a zručnosti. Taktiež sa zúčastnil na realizácií projektu rekonštrukcie Domu na polceste. Večery trávil rôznymi rozhovormi s klientmi, pri ktorých ich vedel vypočuť, poradiť im a nasmerovať správnym smerom. Ďakujeme.